DİŞ TELİ FİYATLARI NASIL BELİRLENİR 2024?

Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliğinin (TDB) her yıl açıkladığı asgari ücret tarifesi baz alınarak hesaplanır. Bu tarifedeki rakamların altında tedavi yapmak daha önceden yasaklanmışken, günümüzde bu kural esnetilmiştir.

Birbirinden çok farklı diş teli tedavi fiyatları vardır. Bu durumun ana nedeni yapılan hiçbir tedavi birbirinin tıpatıp aynısı olmamasıdır. Yapılan tedavi ortodontik tedavi olup amaç dişlerdeki eğrilikleri giderip hastaya güzel sağlıklı bir gülüş kazandırmaktır. Elde edilen sonuçlar çok farklı olurken, kalıcılık da ayrı bir problem olabilmektedir.

Burada doktorun estetik anlayışı ile bilgi ve becerisi ve birikimi hayati önemdedir.

Ortodontik tedavi hastalarının büyük bir kısmı için doktor seçiminde, kliniğe ulaşım kolaylığı ile birlikte diş teli fiyatları ana iki kriter olmaktadır. Ortodontik tedavi hastanın fedakarlığını gerektiren zahmetli, uzun süren, maliyetli bir tedavi olduğu düşünüldüğünde, karar verirken çok boyutlu düşünmek gerekir. Olumsuz örnekleri çok olsa da amaç bu tedaviyi hayatta sadece bir defa yaptırmaktır.

Dişlerimizi daha sağlıklı hale getirelim diye uğraşırken başka sağlık riskleri yaratmamak gerekir. 

Diş teli tedavisinde kullanılan braketler, teller, lastikler çok uzun süre ağızda kalmakta tükürüğün çözücü etkisine maruz kalmaktadır. Yapılan çalışmalar, eğer belirli bir kalitede içeriği olan malzeme kullanılmadığı taktirde, ortodontik tedavide kullanılan malzemelerin yapısında bulunanan bazı maddelerin tükrüğe geçtiği tespit edilmiştir. Bu da sağlık açısından bir risk oluşturabilmektedir. Hekim hastasına dişteli tedavi fiyatı verirken kullandığı malzemenin kalitesinin buna etkisi olabilmektedir. 

Hastaya fiyat verilirken hastanın istekleri doğrultusunda farklı tedavi yöntemleri hakkında  bilgi verilir. 

Hastaların bir kısmı, içten tel ya da gizli tel diye de adlandırılan lingual ortodonti maliyetini merak ederler. Bu tedavi de içinde alt gruplara, kullanılan braket sistemlerine göre ayrılmaktadır. Mevcutta en pahalı tedavi yöntemi budur. Normal bir tel tedavisinin en az iki katı kadar maliyeti vardır.

Genel olarak diş teli fiyatları ve tedavisi olarak adlandırılsa da, son yılların popüler tedavi yöntemi Şeffaf Plak (Invisalign gibi) tedavisini de bu gruba dahil edebiliriz . Şeffaf plak tedavi fiyatları üretimi yapan laboratuvar firmasına göre değişiklik göstermektedir.  Halihazırda ülkemizde ve dünyada en yaygın olanı Invisalign isimli plakları üreten Align Technologies firmasıdır.

Bunun dışında dişlerin dış yüzüne takılan teller de metal ya da seramik olmasına bağlı olarak farklı maliyetleri olur. Tabi burada yine kullanılan malzeme markası ve de kalitesi ana faktör olmakla birlikte, seramik yani estetik braketler metallere göre daha maliyetli olmaktadır. Metal ya da seramik braketler de kapaklı ya da kapaksız olmasına göre aralarında alt gruplara ayrılmaktadır. Kapaklı olan braketler kapaksız olanlara göre daha maliyetli olmaktadır.

Yukarıda da anlatıldığı gibi, diş teli tedavilerinde hem tedavi yöntemi, hem de sonuç olarak bir standart yakalamak zor olmaktadır. 

Bir hekimin estetik anlayışı ile diğer bir hekimin estetik anlayışı tamamen farklı olabilmektedir. Bir ortodontist alt ve üst dişlerin tam olarak sıralanmasına odaklanırken, diğer bir ortodontist gülüş estetiğine odaklanıyor olabilir. Başka bir doktor estetiği bir geri planda düşünüp çene ekleminin sağlığına odaklanmış olabilir. Bu doktorların tek taraflı düşünüp tedavi yaptığı anlamına gelmez fakat, öncelik ve tedavideki ağırlıkları farklı olabilir. Doğal olarak bu da tedavi sürecini ve dolayısıyla maliyetleri etkileyecektir. Hekim seçerken maliyete odaklanmak yanlış bir seçime yol açabilirken, tam tersi şekilde hareket etmek de kesinlikle tabiki doğru değildir.

İnternette Ortodontik Tedavi Fiyatlarının açıklanması

Diş teli tedavisi – ortodontik tedavi kişiye özel bir tedavidir. Hiç bir bireyin tedavi ihtiyacı birebir başka birisiyle aynı olamaz. Bundan dolayı hastanın klinik, radyografik muayenesi ve analizleri yapılmadan verilecek maliyet bilgisi yanıltıcı olabilmektedir. Bundan dolayı internet ortamında açıklanması TDB tarafından da yasaklanmıştır. Tabi TDB diş hekimleri tarafından uygulanacak asgari fiyatları internet ortamında halka açık olarak yayınlamaktadır. TDB internet sitesinden bu fiyatlara siz de ulaşabilirsiniz.

Ortalama fiyatları bilmek bu tedaviyi yaptıracak olanın tabiki hakkıdır. Daha önce de belirtildiği gibi ortodontik tedavi genel anlamda estetik bir tedavidir. Fiyat konusu da sizin ne kalitede tedavi istediğinizle alakalı bir durumdur. 

Bu tedaviyi yapacak olan doktorun bilgi birikimi, tecrübesi, becerisi, tedaviye bakışı, yenilikleri ne kadar takip ettiği çok önemlidir. Kısacası her doktorun yaptığı tedavi aynı olmamaktadır, aynı sonuca ulaşılmamaktadır.  Bundan dolayı doktorunuzu seçerken  fiyatların çok oynaklık göstermesi normaldir.

TEDAVİ SÜRESİ – MALİYET

Normal bir tedavi, Amerika Birleşik Devletlerinde ortalama 27 aydır. Bu örneği vermekteki amaç ülkemizde mevcut olan yanlış bir inanışı ortaya koymak içindir. Ülkemizde hastalar doktorlarından tedavi süresini kısaltmalarını talep etmektedirler. Kısa sürede yapılan tedavi, maalesef iyi bir tedavi anlamına gelmemektedir. Böyle bir yaklaşım uzun dönemde birçok sorunları beraberinde getirebilecektir. Hastalarımız ön dişleri düzeldikten sonra tedavinin artık bittiğini düşünürler ama gerçek o kadar basit olmamakta, bütün dişlerin ideal konuma gelmesi, alt ve üst dişler ve çeneler arası ilişkinin hem yatay hem dikey yönde sağlıklı bir konumda kalıcı bir şekilde pozisyonlandırılmaları zaman almaktadır. Tedavi süresinin uzun olması da diş teli fiyatları üzerinde direk etki yapmaktadır. Kısa tedavi daha ucuz olmakla birlikte başarılı bir tedavi anlamına gelmemektedir.

Questıons from you

guest
151 Soru
Inline Feedbacks
View all comments
PINAR MERT
PINAR MERT

merhaba, 37 yaşındayım. Alt ön iki dişim son birkaç yılda üstüste geldi. Tedavi ne kadar ve ne şekilde sürer. Ortalama fiyat verebilir misiniz?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  PINAR MERT

Merhaba, ön iki dişinizin öne doğru gelmesi, diş kavsindeki bütün dişlerin öne kayarak, o iki dişi sıkıştırması sonucu olma ihtimali oldukça yüksektir. Bu durumda alt üst diş kapanışında da sorun olabilir. Bunun için normal 1.5- 2 yıllık tedaviye ihtiyacınız olabilir. Durumu tespit etmek için muayene olmanız şart. Ortalama tedavi fiyatları ile ilgili bilgiyi e-mail adresine gönderiyoruz.

BNB
BNB

Merhaba benim ön dislerimin arasinda boşluk dis teli taktirsam ortalama kaç yıl sürer

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  BNB

Merhaba . Ön dişlerin arasındaki boşluk miktarı, alt üst diş kapanış ilişkisi ve gülme hattınızı görmeden süre vermek maalesef imkansız. Normal bir tedavi 1 yıldan az çok nadir sürer.

Betul gur
Betul gur

Merhaba.benim ondeki köpek disimin yanındaki diş geride.sadece o yamuk yani geride.diger dişlerim gayet duzgun.nasil bi tedavi uyulanabilir.dis teli şart mi yoksa zirkonyum kaplama da olur mu..dis teli takilsa ne kadar surer..süresini tahmini soylerseniz cok sevinirim.ve fiyatini da.mailimi gönderirseniz.teşekkürler şimdiden

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Betul gur

Kaplama da olur diş teli tedavisi ile de düzelir. Kaplama demek dişinizin geriye dönüşü olmayacak şekilde kesilip küçültülmesi demektir. Tek diş rengini tutturmak oldukça zordur. Tek diş kaplamadan memnun kalmayabilirsiniz. Belki yandaki dişleri de kesmek ve kaplamak gerekebilir. Zirkon kaplama kısa sürede süper estetik olmasa da bir çözüm sağlar ama hiç bir kaplama ömür boyu gitmez. İleride yeniden kaplamayı yeniletmek zorunda kalacağınızı aklınızdan lütfen çıkartmayınız. Dİş teli tedavisine gelince muayene etmeden süre vermek imkansız, bir dişiniz geride olduğuna göre alt üst diş ilişkisinde de bir sapma var demektir. İyi bir ortodontik tedavi 1.5-2 yıl sürmektedir. 

sym
sym

Merhaba benim ust dislerimde 2 tane dis dogustan eksik oldugu icin On dislerimde ayriklik var onun disinda herhangi bir carpiklik gibi bi durum yok sizce tedavi ne kadar surer ve fiyat ne civarda olur?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  sym

Merhaba. Bu sorunun çözümü iki şekilde olabilir. 1. Boşlukların kapatılması. 2. Eksik dişler için yer açılması. Buna karar verirken o bölgedeki kemik yapısı, gülme hattınız, boşluk miktarı, alt üst diş ilişkisi gibi birçok faktör göz önünde bulundurulup bir diş teli ve daha sonrasını içeren bir tedavi planlaması yapılmalıdır. Bunlara da röntgen eşliğinde bir muayene olmadan cevap bulmak maalesef imkansızdır. Tedavi maliyeti de yapılacak olan tedaviye ve bu tedaviyi uygulayacak ortodontiste göre ciddi farklılıklar gösterecektir. Nihayetinde elde edilecek sonuç da bir ortodonti uzmanından diğerine çok farklı olacaktır. Yine de bir fikir vermesi için ortalama maliyetleri e-mail adresinize gönderiyoruz. 

Zehra
Zehra

Merhabalar ben 25 yaşındayım ,dilim dişlerimi ittiği için ön dişlerimde hem alt hem üstte bir açıklık meydana geldi, dilim çok az dışarıya çıkıyor. Diş teli taktırmam gerekiyor mu? gerekiyorsa fiyatı tahminen ne kadar olur ? diş teli dışında başka tedavi yöntemleri varmıdır ? Teşekkürler. Sağlıklı günler dilerim. 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Zehra

Durumun daha kötüye gitmesini önlemek ve kısmi düzelme sağlamak için dil egzersizleri ve dilinizin dişlerinizin arasına girmesini engelleyecek aparey yapılabilir. Dişlerinizi düzelmesi için ortodontik tedavi gerekebilir. Dil itimi çene yapınızı olumsuz etkilediyse, tel tedavisi tek başına yeterli olmayabilir. Tedavi süresi ve maliyeti sizdeki mevcut düzensizliğe bağlıdır. 2021 yılı genel ortodontik tedavi maliyetlerini email adresinize gönderiyoruz.

Nurcan ozturk
Nurcan ozturk

Merhaba ben 30 yaşındayım ben çocukluk yıllarında tel taktım ama yarıda bıraktım tekrar istiyorum acaba fiyati ne olur üst dışım çarpık alt daha duzgun

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Daha önce ortodontik tedavi görmeniz bazı durumlarda avantaj olurken bazı durumlarda maalesef dezavantaj olabiliyor. Ortodontik tedavi fiyatları hakkında rakam bilgisini net olarak verebilmek için muayene olmalısınız. Fikir vermesi için ortalama tedavi fiyatlarını e-mail adresinize gönderiyoruz.

sinem
sinem

tel tedavisi için fiyat öğrenebilirmiyim . teşekkürler

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  sinem

Merhaba Yukarıdaki yazıda da detaylı olarak anlatmaya çalıştığım gibi muayene etmeden diş teli fiyatı vermek maalesef imkansız. Yapılacak olan tedavinin, şekli ve süresini ortaya çıkarmadan maliyet hesabı yapmak imkansız. Bunun dışında internet ortamında fiyat açıklamak da yasaklanmıştır. Yine de fikir vermesi için e-mail adresinize ortalama maliyetleri gönderiyoruz. 

tülay yıldırım
tülay yıldırım

Oğlum 13 yaşında üst sol köpek dişi damağından çıktı tel takılması gerektiği söylendi SSK hastanesi 2 yıl sonrasına gün verdi özelde yaptırsam ortalama ne kadar tutar

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

2 yıl sonrasına gün sabit ortodontik tedavi için mi, mutlaka öğrenin, çünkü sıra maalesef çok daha uzun diye biliyorum, tabi bu yıl yeni uygulamalar varsa ben yanlış biliyor da olabilirim. Özelde yapılacak tedavi maliyeti doktordan doktora çok farklılıklar gösterir. Elde edilen sonuç da doktordan doktora çok farklı olur. Size bir rakam telafuz edilebilmesi için muayene gerekir. Fikir vermesi için ortalama diş teli fiyatlarını bize

Fatma kılıç
Fatma kılıç

Merhabalar ben 1.5 sene diş teli kullandım doktorum diş çekimi olması gerekiyor demişti ama çektirmek istememiştim ve tedavim çekimsiz devam etmişti dişlerimdeki çarpıklık düzeldi ama ağzımın kapanmasıyla ilgili sorum var dişlek duruyorum tekrar ortodontik tedavi olmayı düşünüyorum sorunumun çene geriliği olmasından korkuyorum tedavi süresi ortalama kaç yıl sürer fiyat bilgisinide öğrenebilir miyim şu an 20 yaşındayım

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, çekimli tedaviler 1.5-2 yıl sürer, ama daha önceden tedavi gördüğünüz için, dişlerinizin zaten sıralanmış olduğunu varsayarsak, tedavi süresi daha kısa olabilir. Çekimli tedavilerde, üst dişleri çok fazla geriye kaydırmamak gerekir, dişlerin kapanışı düzeltilirken, dudak ve yüz estetiği ve gülme hattı bozulmamalıdır. Bazı durumlarda ortodontik mini vidalardan destek alarak, aradan çekim yapmadan üst dişler geriye kaydırılabilmektedir. Eğer dişleriniz tamamen sıralı ise, normal bir tedaviye göre daha düşük bir maliyet çıkabilir. Bu durum ancak muayene ile netleştirilebilir. Fikir vermesi için normal tedavi fiyatlarını verdiğiniz mail adresine gönderiyoruz.

Nisa Ay
Nisa Ay

Merhaba 33 yaşındayım ust dislerimde bir disim geride duzelmesi ne kadar sürer bir de yas etkiler mi

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Nisa Ay

Merhaba, ikinci sorunuzun cevabı; alt üst çene ilişkisinde, yani kapanışınızda ciddi sorun yoksa yaş tedaviyi etkilemez. İlk sorunuza gelince; tedavi süresini tahmin edebilmek için muayene şart.

Enes şahin 
Enes şahin 

Üst ön 2 dişim neredeyse üst üste kötü bi görüntü oluşturuyor.. fiyat ve tedavi süresi ne olur?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Eğer alt ve üst çene ilişkisinde bir sıkıntı yoksa, büyük bir ihtimalle normal bir ortodontik tedaviye ihtiyacınız olacaktır. 1.5 yıl civarında sürer. Diş teli tedavi maliyetine gelince, fikir vermesi açısından e-mail adresinize ortalama fiyat bilgisi gönderilmiştir.

Sena Nur Üday
Sena Nur Üday

Merhaba, benim dişlerimde çapraşıklık var ve alt çenem önde. Gittiğim tüm doktorlar ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyatsız bir çözümü var mı ?? Eğer yoksa da siz bir çene cerrahıyla çalışıyor musunuz ? Şimdiden teşekkürler.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, alt çenenizin ne kadar önde olduğu ve sizin beklentileriniz ameliyat kararında önemlidir. Ameliyat olmadan, alt ve üst dişler hareket ettirilerek kamuflaj tedavisi yapabiliyoruz. Bu tedavilerde çene ucunun pozisyonu değişmez, sadece dişlerin kapanışı ve dudak konumları değiştirilir. Eğer muayeneye gelmeniz mümkün değilse arka dişler tam kapanıştayken, ön dişler gözükecek şekilde önden ve yandan fotoğraf gönderirseniz (fotoğrafları birisinin çekmesi gerekir) fikrimi söyleyebilirim. Yalnız unutmayın, ameliyatsız alt çene ucu konumu değişmez. Diğer sorunuza gelince, bu konularda çalıştığım bir çene cerrahı maalesef bulunmamaktadır.

Tuba 
Tuba 

merhabalar 17 yaşındayım öndeki iki üst dişim biraz önde ve sanırım diş teliyle geriye gitmesi lazım bunun tedavisi kaç aydır ve tahminen fiyatı nedir ?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Tuba 

Merhaba. Önde olduğunu söylediğiniz iki dişi geriye alabilmek için o iki dişe yer yaratmak lazım. Bunun için geriye doğru çenenizdeki bütün dişleri geriye kaydırmak gerekir. Büyük bir ihtimalle alt üst diş ilişkisi de bu durumdan dolayı bozulmuştur. Zaten ortodontik tedavilerin büyük bir kısmı da sizin durumunuza benzer olgular için yapılmaktadır. Unutulmaması gereken en önemli konu, bütün bu söylediklerimiz varsayımdır, sizi muayene etmeden karar vermek tabiki imkansızdır. Bundan dolayı size uygulanacak tedaviyle alakalı olarak diş teli fiyatları hakkında net bilgi vermek maalesef imkansızdır. Bir fikir vermesi açısından formu doldururken bize verdiğiniz e-mail adresine genel fiyatlar hakkında bilgi gönderilmiştir.

Yasin Altan
Yasin Altan

Merhaba benim üste tek bir dişim de yamulma başladı Diş etimde de çekilme oluştu Muayene olduğum da burundan nefes alamadığım için kaynaklı olduğu söyleniyor diş sıkma durumum oluyormuş benim yaptırmak istediğim üst tarafa diş teli hafif kırarak çok az zedelediğini diş onarımı diş etine ne gibi işlem yapılıyor bilmiyorum tam ama ameliyattan sonra rahatlayacağını söylediler olmassa diş eti tedavisi ve tek diş implant bunları ödeme olarak taksitlendirme yapıyormusunuz ..

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba Biz sadece ortodontik tedavi yani diş teli tedavisi yapıyoruz. Maalesef diş eti tedavisi ve implant yapmıyoruz. Ortodontik tedavi ihtiyacınızı tespit etmek için bir ortodontist tarafından muayene olmalısınız. İyi günler dilerim.

Muhammet Ali karaca
Muhammet Ali karaca

Merhaba ben 17 yaşındayım alt üst dişlerim düz değilkucuklute dislerimle çok oynadığım için biri önde biri arakada birde alt çenem önde galiba dış yapımdan yada dişimdeki bozukluktan dolayı böyle bunun tedavisi ne kadar sürer ve fiyat ne olur ?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, 18-24 aylık bir tedavi gerekecektir diye düşünüyorum. Mevcut maliyetleri email olarak gönderiyoruz.

ilayda 
ilayda 

Merhabalar benim ust ve alt disim olmak uzerek toplamda 6 yamuk disim var tel taktirmak istiyorum ust disimdeki kopek dislerim uste bitmis tedavi surem ne kadar surer acaba 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  ilayda 

Merhaba. Anlattıklarınızdan anladığım, normal bir ortodontik tedaviye ihtiyacınız olduğudur. Böyle bir tedavi 1.5-2 yıl gibi bir zaman alacaktır.

gökçe
gökçe

Merhaba ben 20 yaşındayım yaklaşık 11-14 yaşlarım arasında ortodontik tedavi gördüm önce metal sabit damaklık ardından diş teli olarak.ama şimdi alt ön 4 dişimde hafif çarpıklık var ve üst ön iki dişim öne kaymış durumda.Geçen sene de 20lik dişlerim çıktı ama açıkçası ondan önce de bozulmuştu dişlerim daha da bozmuş olabilir tabii.Çenemin oturuşunda bi bozukluk hissetmiyorum.Tedavi süresi ve ücreti nasıl olur acaba ve invisalign şeffaf plaklar hakkında ne düşünüyorsunuz.Dişlerimin tekrar bozulmasının sebebi çok erken yaşta tedaviye başlayıp bitirmek olabilir mi belki kemikler tam oturmadan?Bu kadar zaman para ve emek yatırılan bi işin sonunun böyle olması üzücü gerçekten.Biraz uzun oldu teşekkürler şimdiden

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  gökçe

Merhaba, ortodontik tedavi gördüğünüz yaş, aslında bu tedavi için ideal bir yaş. Ortodontik tedaviden sonra bir miktar geriye dönme görülebiliyor. Buna ortodontik nüks deniyor. %66 vakada olabiliyor. Bunun olmaması için çeşitli önlemler alınıyor. Sabit ‘lingual retainer’ ya da ‘essix’ tarzı hareketli plaklar veriliyor. Plak verildiği durumlarda hastadan bunu belli süre takması isteniyor. Maalesef bu süre bazen yetersiz olabiliyor. Ömür boyu sabitleme gerekli olabiliyor. Bunun detayını burada konuşmak imkansız. Bu bir yerde sizin ve ortodontistin tercihi oluyor. Anlattığınız bozulma Invisalign ile düzeltilebilir. Bu düzeltmeden sonra aynı bozulmayı yaşamamanız için sabit lingual retainer yapılması en mantıklı olanıdır. Ön grup dişlerin iç kısmına yapılan bu tel dışarıdan belli olmaz, sizi de kesinlikle rahatsı etmez. Invisalign’ın plak sayısına göre farklı paketleri var. Invisalign fiyatları da bu paketlere göre değişiyor. Bununla ilgili bilgiyi email adresinize gönderiyoruz.

merve kaya
merve kaya

benim ön 4 dilim birazcık yamuk fiyat öğrenebilirmiyim diş teli fiyatı nedir

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  merve kaya

Merhaba, güncel diş teli fiyatları hakkında bilgiyi e-mail adresinize gönderdik.

Esra limon
Esra limon

Merhaba ben Esra 22 yaşındayım ön dişlerimin yanındaki dişlerin biri biraz önde biri de biraz geride köpek dişlerimden biri ise arkada kalmış alt dişlerimde pek sıkıntı yok alt köpek dişim kesici dişlerime göre biraz içerde duruyor daha önce dişçiye gittiğimde bana tedavinin aslında 6 ay gibi bir sürede bitebileceğini fakat alt çenemde ufak bi kaşıklık olduğunu eşit kapanmadığını bunun süreyi biraz uzatacağını söylemişti böyle bir durumda fiyat ortalama ne olur ve tedavi süresi yaklaşık ne kadar sürer bilgi alabilir miyim acaba 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Esra limon

Merhaba Yazdıklarınız normal bir tedaviye ihtiyacınız olduğunu gösteriyor. Burada en iki tane önemli konu var: 1. Başarılı bir tedavi gerçekleştirmek 2. Bu tedavinin kalıcı olması. Yazdıklarınızın ışığı altında söyleyebileceğim, başarılı ve kalıcı bir tedavi maalesef kısa sürede elde edilemez. Muayene etmeden bunu söylemek çok doğru olmasa da 1.5 yıl dan kısa sürede bitecek bir ortodontik tedavi olacağını sanmıyorum. Tabi muayenede çok daha farklı bir tablo da çıkabilir. Diş teli fiyatları hakkındaki bilgiyi bize verdiğiniz e-mail adresine gönderiyorum.

faruk gürçay
faruk gürçay

Dişe tek taktırma fiyatları alt ve üst olmak üzere değişiyor mu ? Sadece üst ve hem alt hem üst fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Tek çeneye tel takılması, yapılacak tedavinin çok daha basit ve kısa süreceğini gösterir. Bu durumda tabiki diş teli tedavi maliyeti, normal bir tedaviye göre daha düşük olur. Bazen hastalarımız sadece bir çeneye tel tedavisi için gelirler. Eğer her iki çenede de dişlerde bozukluk varsa, tek çene dişleri düzeltilerek bir sonuç almak pek mümkün olmaz, çünkü alt üst dişler tam oturmaz. Ortalama tedavi maliyetlerini bize verdiğiniz e-mail adresine gönderiyoruz.

özlem vurgun
özlem vurgun

merhaba,üstteki iki dişim biraz önde ve yamuk gibi diş teli içinkabataslak bir fiyat alabilir miyim?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Önde konumlanmış ve eğri iki dişi yerine oturtabilmek için diş kavsindeki bütün dişleri hareket ettirmek ve o iki dişe yer açmak gerekmektedir. Bu da zaten normal bir ortodontik tedavidir. Tabi işin doğrusu muayene olmanızdır, belki daha basit bir şekilde de probleminiz halledilebilir. İnternet ortamında diş teli tedavi fiyatı bilgisi paylaşılması yasaktır. Bunun dışında muayene olmadan size kaba taslak da olsa fiyat verilemez. Yene de fikir vermesi için normal diş teli fiyatlarını bize verdiğiniz e-mail adresine gönderiyoruz.

İsmail Üst 
İsmail Üst 

Üst dişlerim için bir fiyat istiyorum sadece aralıklar var herhangi bir çıkıntı ileri geri sorunu yok sadece aralık

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Sadece tek çeneye tedavi için, karşıt arktaki dişlerinizin buna uygun olması gerekmektedir. Bunun dışında bazı durumllarda karşıt arktan destek almak gerekebilmektedir. Diş teli fiyatları ile ilgili bilgiyi email adresinize gönderiyoruz.

Esin
Esin

Merhaba benim sag lateral disim eksik ve dislerim biraz sola dogru kayik orta hat sorunum vaf ust cenemde de pek yer yok ve henuz 20 lik dislerim cikmadı. Cok belirgin bir sorun degil 18 yasimda fark ettim suan 20 yasimdayim ama cok rahatsiz oluyorum nasil bi tedavi gerekli ne kadar surer ve estetik acidan guzel dislerim olur mu? (Konuyla alakasiz ama tip fakultesi ogrencisiyim universite hastanesinden bir indirim alabilir miyim?) Cevabiniz icin simdiden tesekkurler. 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Esin

Merhaba Eksik dişin için ya yer açılır, ya da kanin dişine lateral formu vermek için boşluk kapatılır, tabi orta hattında düzeltilir. Karar vermek için muayene şart. Diş boyundan, gülüş hattına birçok şeye bakmak lazım. Yaklaşık 2 yıllık bir tedaviye ihtiyaç olur. Yaklaşık 4 haftada 1 kontrolleri olur. Devlette sadece 18 yaş altındakilerin tedavisi yapılmaktadır. Estetik açıdan nasıl bir sonuç elde edebiliriz sorusuna da cevap ancak muayeneden sonra verilebilir. Diş teli fiyatları hakkında bilgiyi e-mail adresinize gönderdik.

Nermin Yanardağ
Nermin Yanardağ

Merhabalar ben 18 yaşındayım üst yan kesici dislerim baya çapraşık ve ben bu durumdan çok rahatsızım alt dişlerde de biraz çaprasiklik var düzelmesi ne kadar sürer ve fiyatı ne kadar şimdiden teşekkürler 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba Ortalama tedaviler 1.5 yıl civarındadır. Düzensizliğin şiddetine göre bu süre uzar ya da kısalır. Maliyetler de yapılan tedavi planlamasına göre değişir. Ortalama diş teli fiyatları, fikir vermesi için e-mail adresinize gönderilmiştir.

Filiz
Filiz

Merhaba, bayramda 12 yaşında olacak olan kızımın doğuştan üst solda 1 tane dişi eksikmiş. Bunuda eşimin dişhekimi arkadaşı farkedip röntgen çektirdi. Ortodontist mutlaka görmeli ve tedavi başlanmalı dedi. Bu diş eksikliğinden dolayı ön orta dişi dudak ortası ile aynı yerde olması gerekirken sola kaydı. 100% tedavisi varmı? Ve maliyeti ne olur? 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Filiz

Merhaba Bahsettiğiniz durumun tabiki tedavisi var. Kızımızı muayene ettikten sonra ya eksik diş için yer açmak suretiyle tedavi uygulanır ya da orta hat düzeltilir ve bütün boşluklar kapatılır. Takdir edersiniz ki uygulanacak tedavi ile ilgili olarak kesin rakam vermek imkansız ama size fikir vermesi açısından ortalama diş teli fiyatları hakkında bilgi bize verdiğiniz e-mail adresine gönderilmiştir.

Kaan 
Kaan 

Merhabalar ben 15 yaşındayım özele gittim dediki 1.5yil sürer ve fiyatı 5500 TL, devlete gitsem Ne Kadar olur?? Özelden Daha Ucuz olurmu??

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Kaan 

Merhaba, devlet hastanesindeki tedavinizi SGK ödeyecek ise, siz sadece malzemeleri alırsınız, ve özelden daha ucuza gelir diye düşünüyorum. Devlet kurumlarındaki sıkıntı, her diş hastanesinde sabit ortodontik tedavi yapılamıyor, yapılan yerlerde de aşırı bir yığılma var. Oldukça uzun sürelere sıra veriyorlardı. Son 3-4 yıl içinde değişiklik oldu mu bilemiyorum.

Sila karaman
Sila karaman

Benim dislerim de problem yok sadece ust dişlerim onde diş teli taktırsam ne kadar surer

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Dişlerinizin ne kadar önde olduğu, sorunun üst çene mi alt çene mi kaynaklı olduğu, kaç yaşında olduğunuz, gülme hattınız gibi birçok kritere göre değerlendirme yapılmalıdır. Bu tip tedaviler normalde 1.5 yıl civarında sürüyor.

Kübra Mermer
Kübra Mermer

Merhaba, ben 17 yaşındayım dişlerim için daha önce doktora gittim ve herhangi bir çarpıklık falan olmadığını söyledi sadece dişlerimin arasında boşluklar var. ve dişlerimin arası gittikçe açılıyor. acaba diş teli taktırsam tedavi yaklaşık ne kadar sürer ve ortalama fiyat hakkında bilgi verir misiniz? teşekkürler.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Boşlukların miktarına bağlı olarak 10-20 ay civarında bir tedavi olur diye düşünüyorum. 2010 genel ortodonti fiyatları bilgisini e-mail adresinize gönderiyoruz.

Utku 
Utku 

Üst ön dişimin görüntüsünden rahatsızım tedavi süresi ve fiyatı ne kadar acaba

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Utku 

Ortalama diş teli tedavisi 1.5 yıl sürer. Tedavi fiyatları, sizin ne tip bir tedavi istediğiniz ve ne tip bir tedaviye ihtiyacınız olduğu ile alakalıdır. Bunun için muayene olmanız gereklidir. Buradan fiyat bilgisi paylaşamıyoruz. E-mail adresinize genel fiyat bilgisi, size bir fikir vermesi için gönderilmiştir. Ödeme konusunda kolaylıklar sağlanmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

Yasin mehmet
Yasin mehmet

Benim ön dişlerim önde fiyatı ne kadar

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Sorunuza cevap verebilmek için önce probleminizin ne olduğunu görmeliyiz. Buna göre bir tedavi planlaması ve maliyet hesabı yapılabilir. Diş teli fiyatları uygulanacak olan tedavi ve süresi ile doğrudan alakalıdır. Buradan fiyat yazmak maalesef yasak. Bir fikir vermesi için mail adresinize genel fiyat bilgisi gönderilmiştir.

Mesude Türkmener
Mesude Türkmener

Merhaba İbrahim Cem bey. Ben 23 yaşındayım. Üst ve alt ön dişlerimde seyreklik var. Üst dişlerimde yeni oluşmaya başladı ve diş teli tedavisi düşünüyorum. Biliyorum, süre ve fiyat tedaviden tedaviye değişiyor fakat seyreklik tedavisi için süre ve fiyat hakkında ortalama bir bilgi alabilmem mümkün mü acaba?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, 2021 diş teli fiyatları ile ilgili bilgiyi e-mail adresinize gönderiyoruz. 

Beyza Nur Arslan 
Beyza Nur Arslan 

Merhabalar benim üst çenemde bir dişim yukarıda oraya tel taktırsam ne kadardır öğrenebilirmiyim 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, diş teli tedavi ücretlerini mesaj olarak gönderiyoruz.

Miray KELEŞOĞLU
Miray KELEŞOĞLU

merhaba, ben Miray ve 13 yaşındayım. Ön dişim bademcik ameliyatı olmadan önce sallanıyordu ve ameliyat sırasında düştü. O zamanlar küçük olduğum için annemlerin beni uyarmasından anlamıyordum bu yüzden sürekli düşen dişimin yerine çıkan dişle uğraşır dururdum. En sonunda dişimin öne doğru uzamaya başladığını fark ettim. O zamanlar pek umurumda değildi ama şimdiler de biraz sorun olmaya başladı, artık içim rahat kahkaha atamıyorum, bu durum beni çok üzüyor,,, Çevremden biraz diş teli fiyatlarını araştırdım fakat çok pahalı, ailemin bütçesine uygun değil ne yapmam lazım? Herhangi bir tedavi olmadan dişim düzelebilir mi? Teşekkür ederim…

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Ortodontik tedavi uzun süren bir tedavidir. Doktoruna belki 20 defa gitmen gerekir. Bundan dolayı bir diş dolgusuna göre daha maliyetli bir tedavidir. Üniversite hastaneleri ya da devletin ağız diş sağlığı merkezlerinde bu tedaviyi sadece tedavinde kullanılacak malzemeleri temin ederek yaptırabilirsin. Maalesef devlette bile ücretsiz değil, ve maalesef uzun süre beklemen de gerekebilir. Hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama özel ortodontistler de uzun dönem taksitlendirme yapabiliyor.

Havva Tan
Havva Tan

Merhaba, üst ve alt ön dişlerimde yamukluk ve carpiklik var 27 yaşındayım ve lingual ortodontik tedavi olmayi düsünüyorum. Ortalama bir fiyat bilgisi alabilir miyim? Birde ben yurt disinda yasiyorum.. nasil bir tedavi süreci bekliyor beni? Tesekkürler

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Havva Tan

Merhaba, lingual tedavide hastayı çok sık görmek gerekmektedir. Yurtdışından bu tedaviyi yürütmek zorlayıcı olabilir. Belki 20 defa gelmeniz gerekebilir. Maliyet bilgisi email olarak paylaşıyoruz.

Filiz aktaş
Filiz aktaş

Ben üstteki dört dişmden rahatsızım. Fiyat konusnda endişeliyim ama dişlerimi yapmaya kararlıyım lütfen yardımcı olurmusunz. Bursa. 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba. Bize mail adresinizi e-mail yoluyla gönderirseniz, daha detaylı bilgi yollayabiliriz.

Zeliha
Zeliha

Merhaba, doğuştan üst çenede 2 diş eksikliğiyle doğdum. Iplant tedavisi istemiyorum dişlerim fazla ayrık değil ama bu beni yine de rahatsız ediyor. Tahmini tedavi süresi ve maliyeti ne olur? 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Zeliha

Merhaba, görmeden net bir şey söylemek imkansız, ama bu tip ortodontik tedaviler yaklaşık iki yıl sürüyor. Maliyet bilgisi maalesef buradan paylaşmak yasak. Email olarak göndereceğiz.

Hacer
Hacer

Merhaba benim ön iki dişimin sağındaki dişim diğerlerine göre kısa ve biraz yamuk düzelmesi için ne kadar süre tel takılı kalması lazım ve fiyatı ne kadar olur bilgi alabilir miyim? 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Hacer

Muayene ettikten sonra bile tedavi süresi tahmini yapmak zor oluyor. Sizin durumunuzda 6 ay ile 24 ay arası bir tedavi olabilir. Maliyet bilgisini email adresinize gönderiyoruz.

tuğçe bağcı
tuğçe bağcı

merhaba doktor bey. bundan birkaç ay önce ağızımı açamama nedeniyle doktora gittim. 20lik dişlerimin çıktığını öğrendim bu arada 16 yaşımdayım. dişlerimde hafif çarpılık sonucu diş teli taktırmaya karar vermiştim ama diş hekimim bunun sağlıklı olmayacağını söyledi. size sorum, 20lik dişlerimi çektirdikten sonra diş teli tedavisine başlayabilir miyim? teşekkürler.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Bence 20 yaş dişlerini çektirmeden daha önce ortodontiste muayene olman daha mantıklı olur.

AHMET DENİZ AKMAZ
AHMET DENİZ AKMAZ

mrb benim hem alt hemde üst çenede 2 şer adet çarpık dişim var ortalama fiyatı mail atabilirseniz şimdiden tşkler

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Mesaj gönderdik. Daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Meltem Kesdi
Meltem Kesdi

Ortodonti ve diş teli fiyatları Diş teli fiyatları belirlenirken, hastanın tercihleri, malzeme kalitesi, tedavinin süreci, doktorun deneyimi gibi kriterler çok belirleyicidir. Ama maalesef bazen tek kriter fiyat olarak görülüyor. Ortodonti tedavisi uzun süren ve sonuçları geç ortaya çıkan bir tedavi olduğu için, doktor seçimi fiyattan daha belirleyici olmalı. Ayrıca tedavinin uzun sürdüğünü de hesaba katarsak, kesinlikle çok pahalı bir tedavi değil. Benim merak ettiğim konu, hastaya fiyat verilirken, farklı tedavi yöntemleri, farklı malzemeler ve bunlara bağlı farklı fiyat alternatifleri sunuluyor mu ? Yoksa her doktorun tercih ettiği bir yöntem mi bulunuyor?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Sizin de güzelce özetlediğiniz gibi, ortodontik tedavi oldukça uzun süren bir tedavidir ve bu tedavide doktor ve hasta uyumu inanın çok önemlidir. Doktorunuzu sadece bir iki defa görmüyorsunuz, normal bir tedavide en az 15 defa görüyorsunuz. Bu ilişkide bir iletişim eksikliği ya da uyuşmazlık olursa maalesef sonucu olumsuz bir şekilde etkiliyor. Hastalarımıza fiyat verirken farklı fiyat alternatifleri sunuluyor mu diye sormuşsunuz. Ancak kendi adıma konuşabilirim. Tabi ki hastaya detaylı bir şekilde nasıl bir tedavi planlaması düşünüldüğü, tedavi sırasında karışılaşılabilecek zorluklar, bunları aşma yöntemleri, ileride yapılan tedavide geriye dönüş olmaması için neler yapılması gerektiği ve bunların gerçekleştirilmesi için kullanılan çeşitli yöntemler ve bunların maliyetleri hakkında bazı hastalarımızın kafasını karıştırsak da, detaylıca bilgilendirilir. Kullanılabilecek farklı malzemeler ve bunların diş teli fiyatları diyebileceğimiz ortodontik tedavi maliyetleri üzerine etkileri hakkında bilgilendirilir. 

Rafet KILINÇARSLAN
Rafet KILINÇARSLAN

Merhaba hocam, Ön Dişlerimde çarpıklık ve yamukluklar var sol alt ve üst azı önlerinde üstte 3 altta 2 adet sabit köprü protezim var yaşımda bir hayli fazla 38 yaşımdayım. Size sorum ise; – Bu şekilde tel tedavisi uygulanabilir mi ? – Tedavi süreci kaç gündür ? – Diş teli tedavisinde yaş sınırlaması var mıdır ? Teşekkür ederim.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, dişleri çevreleyen kemiklerde sıkıntı olmadığı sürece ortodontik tedavi için yaşınızda bir sıkıntı yok. Ağzınızda mevcut köprü olaması tedavinin biraz modifiye edilmesini gerektirebilir. Arka grup dişlerin hareketi gerekiyorsa, köprülerin kesilmesi gerekebilir. Ortodontik tedaviler normalde 1-2 yıl sürerler. 

Damla Dinçer
Damla Dinçer

Merhaba ben 15 yaşındayım.Normalde dişlerim çok düzgündü ama ön alt iki dişimden birisi milim farkla arkaya kaymış ve diş etlerim zayıfladığı için bazıları da biraz yıpranmış.Tırnaklarımla oynadığım içinde olabilir ama bilmiyorum .Tedavi süresi ne kadar sürer ve ne kadar olur ?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba Bunu yaşayan maalesef birçok genç vardır. Bu durumun gelişmesinin çeşitli sebepleri olduğu düşünülmektedir. Bunlardan birisi de 20 yaş dişlerinin arkadan ittirmesidir. Eğer o kadar basit bir sorununuz varsa 3-5 ay içinde düzelir. Normal bir tedavi olarak değerlendirilmez. Maliyeti normal bir tedaviye göre çok daha düşük olur.

irem erdoğan
irem erdoğan

2 yıldan fazladır ortodonti tedavisi görüyorum ve doktorumla yaşadığımız bir anlaşma sonucu tedavim yarım kaldı. Hala düzelmesi gereken dişlerim var. Şu an dişlerimde braketlerim duruyor söktürmedim. Ortalama kaç para ödemem gerekir fiyat bilgisi alabilir miyim?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, ortodonti doktorunuz ile böyle bir sorun yaşadığınız için üzüldüm. Olası tedavi maliyet bilgisini e-mail olarak gönderiyoruz. Ağzınızda teller varsa, tedavinize devam edebilmemiz için, mevcut doktorunuzdan tedaviye başka bir yerde devam edebileceğinize dair yazı istiyoruz.

Havva Kart
Havva Kart

Merhaba dr ibrahim bey ben kızım için soruyorum 27 yaşında üst çene tel taktırmak istiyorum bir kaç dişi içeri de bunun için fiyat listesi gönderir misiniz. 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Havva Kart

Merhaba Diş telinin sadece üst çeneye takılmasının yeterli olup olmayacağına karar vermek için, yer darlığı miktarına, alt-üst diş kapanışına, gülüş hattına, keser dişlerin kemik içindeki konumlarına, yumuşak dokular ile olan ilişkilerine bakmak ve değerlendirmek gerekir. Sadece üst dişleri sıralamak ile kalıcı ve sağlıklı bir tedavi elde edilmeyebilir. Yine de bir fikir vermesi için ortalama tedavi fiyatlarını mail adresinize gönderiyoruz.

Firdevs
Firdevs

Iyi günler, fastbraces normal diş tellerine göre daha kısa sürüyor sanirim ama sağlıklı bir yöntem midir ve ücret konusunda bir farkı varmıdır bilgi verebilir misiniz.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Firdevs

Fastbraces ilgi alanımda olan bir konu değil. Tedavi yöntemi ve fiyatları hakkında bir yorumda bulunamayacağım.

Ayşe keser
Ayşe keser

Kızımın üst köpek dişi yukarda diğer dişler o dişin boşluğuna kaydı fiyat almak istiyorum. 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Yazdıklarınızdan, minimum 1,5 yıllık bir tedaviye ihtiyacı olduğunu tahmin ediyorum. Bu da ortalama bir diş teli tedavi maliyeti demektir. Net bir fiyat için tabiki muayene olması gerekir ama ortalama ortodonti fiyatları ile ilgili bilgiyi e-mail adresinize gönderiyoruz.

Yeliz bıçakçı
Yeliz bıçakçı

Çene yapım dar olduğu için dislerimin büyük bölümü yamuk ve üst dislerim biraz önde tedavi süreci ne kadar sürer ve ortalama bi fiyat ogrenebilir miyim bide gülerken diş etlerimin görünmesinden rahatsızım dislerim duzelince oda duzelirmi yoksa başka bişey yapiliyor mu onun için

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, size uygulanacak tedavi süreci hakkında net bilgi verebilmem için bir tedavi planlaması yapmamız gerekir. Bu da fiziksel muayeneyi gerekli kılıyor. Yazdıklarınızdan, minimum 1,5 yıllık tedaviye ihtiyacınız olduğunu tahmin ediyorum. Bu da ortalama bir diş teli tedavi maliyeti demektir. Olası diş teli fiyatları hakkında bilgiyi e-mail adresinize gönderiyoruz. Dişler çok güzel sıralansa bile başarılı ve hastamızı mutlu eden bir sonuç için ortodontik tedavi sonrası gülme hattı çok önemlidir. Diş etlerinizin görünmesini tedavi ile bir miktar azaltabiliriz. Ortodonti dışında, gülerken diş etlerinizin fazla görünmesini azaltacak uygulamalar vardır. Mevcut gülme hattınızı, diş yapınızı, ve kemik seviyelerini görüp, değerlendirmek gerekir.

Esife
Esife

Merhaba doktor bey öncelikle sorumu yanlış anlamamanızı rica ediyorum beş aydır diş teli kullanıyorum 4.aydan itibaren alt dişlerime de takıldı ve arka dişlerime yükseltici koydu doktorum dolgu gibi bir şey siz daha iyi bilirsiniz.. Şu an alışmış olsam da çenemi çok tuhaf hissediyorum alt dişlerim arkaya doğru cekildi daha doğrusu çenem, ama bu görüntüden rahatsızım olması gereken buysa bile alışamadım..sizce teller çıktıktan sonra da bu yabancılık hissi devam eder mi geçer mi? Dişlerimde bir bozukluk yoktu aslında doktorumun dediğine göre kapanışımda bozukluk varmış ben ne kadar sadece üst çeneye taktırmak için gitsem de doktorun önerisiyle alta da taktirmıs bulundum ..her doktorun farklı görüşleri oluyor ama keşke taktirmasaydım alt çeneye diye düşünüyorum. 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Esife

Merhaba, yükseltilerden dolayı çenenizin geriye doğru gittiğini hissetmiş olabilirsiniz. Teller ile dişler geriye gidebilir, fakat ameliyat olmadan çeneniz isteseniz de geriye gitmez. Tedavinin daha başındasınız, o his zamanla kaybolacaktır diye düşünüyorum. Kapanış bozukluğu vardıysa, çift çene tedavi yapılması mantıklı olmuş.

Melda Şeker
Melda Şeker

Merhaba benim sadece üst ön dişlerim şu şekilde ayrık ( /\ ) ama kırık gibi değil sadece şekli böyle ve az bi boşluk var 15 yaşındayım devlette ne kadar olur özelde ne kadar olur ve ne kadar sürede düzelir yardımcı olursanız çok sevinirim 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Devlette bu işler nasıl oluyor herhangi bir bilgim yok. Bizim ortalama maliyetlerimiz e-mail olarak gönderiyoruz. Tedavi süresini belirleyecek bir çok kriter var.

Dilek Nur
Dilek Nur

Benim el emme sonucunda oluşan diş problemim var ve dişlerimin yamuklugu beni rahatsız ediyor 18 yaşındayım diş tedavim ne kadar sürer ve bana maliyeti ne kadar olur ögrenmek istedim şimdiden teşekkürler 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Dilek Nur

Merhaba. Parmak emme problemleri çene iskelet yapısında deformasyonlara yol açabiliyor. Bunların tam tedavisi de ancak ameliyat ile olabiliyor. Sizde bu alışkanlık sonucu oluşmuş bozukluğun sınırlarını görmek ve sadece ortodonti tedavisi ile çözülebilir mi yoksa ameliyat gerekir mi? değerlendirmek için muayene olmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde yapılacak diş teli tedavi süresi, diş teli tedavi maliyeti hakkında size bilgi verilebilir. İyi günler dilerim.