ŞEFFAF PLAK İLE ORTODONTİ

ŞEFFAF PLAK İLE ORTODONTİ

Aşağıda şeffaf diş plağı ya da şeffaf plak ile ortodonti tedavisi hakkında bilgiler yer almaktadır.

Dişlerinizdeki çapraşıklıkları sağlık nedeniyle ya da estetik kaygılarla düzeltmek istiyorsunuz, fakat ağzınızda teller olsun istemiyorsanız,  şeffaf plak tedavisi ya da ilk geliştiren firmadan dolayı anılan şekliyle Invisalign tedavisi sizin için uygun olabilir.

Diş tellerin bazı hastalar için estetik olmayan görüntüsü, ortodontide yeni teknolojilerin ortaya çıkmasına olanak sağlamıştır. Bunlardan bir tanesi şeffaf plaklarla tedavidir. Bu plakların bir adı da şeffaf hizalayıcılardır. Bu konuda öncü durumda olan Invisalign, American Food and Drug Administration tarafından 1998 yılında onaylanmıştır. 

Yaratıcılarının diş hekimi olmamasından dolayı başta çok kabul görmese de yıldan yıla artan bir talep bulmuştur. 

3 boyutlu yazıcıların yaygınlık kazanması ile günümüzde bu konuda hizmet veren yerli yabancı bir çok firma ortaya çıkmıştır. 

ŞEFFAF PLAK İLE ORTODONTİ TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI

Estetik, estetik, estetik…

Bu yöntemin de kendine göre artı ve eksileri vardır. 

En büyük artısı tabiki metal braketlerin bazı hastalarca rahatsız bulunan görüntüsü yoktur. 

Ortodontik tedavi uzun bir tedavi olduğu için özellikle erişkinler bu tedaviye girişirken birçok şeyi göz önünde bulundurmaktadır; mezuniyet, evlilik gibi seremonilerdeki fotoğraflarda teller doğal olarak istenmemektedir. 

İşinden dolayı normal ortodontik tedavi görmekten kaçınan çok büyük bir hasta grubu vardır.

Bu plakların istenilince çıkartılması hastaların ana tercih nedenleri arasındadır. 

Bunun yanında içten diş teli tedavisinde tellerin dile verebileceği rahatsızlık da burada yoktur. 

Bu demek değildir ki bu tedavi tamamen sıkıntısız olmaktadır. 

Diğer yöntemlerde, bazı hastalarda, tel değişiminde görülen geçici hassasiyet, her plak değişiminde  az da olsa olabilmektedir.

ŞEFFAF PLAKLARIN ÜRETİLMESİ

Bu tedavi her hastaya uygun olmamakla birlikte ana prensip alınan ölçü ile hastanın diş kavislerinin dijital 3 boyutlu modelleri yaratılır. 

Simülasyonla ufak diş hareketleri yapılarak, bu diş hareketlerini içeren 3 boyutlu modeller ya fiziki olarak elde edilir ya da dijital veriden bu yeni konumu içeren şeffaf plaklar hazırlanır. 

Üç boyutlu ortamda tedavinizin son olarak ne durumda olacağı ve diş yapınızın nasıl düzeleceğini görmeniz de mümkündür. 

Hasta bu plakları belli bir sıra ile kullanarak dişleri hareket ettirilir. 

Tavsiye edilen kullanım süresi firmalar arasında değişmekle birlikte 17-22 saat arasındadır. 

Bu da ciddi bir özveri istemektedir. Hastalarımızın tedavi başında en büyük edişesi, takma süresine uyumda sıkıntı yaşayabileceklerini düşünmeleridir. 

Plakları kullanmaya başladıktan ve rahatlığını gördükten sonra, bu endişeleri tamamen ortadan kalkmaktadır. Plaklara çok kolay adapte olmakta ve takma sürelerine uymaktadırlar.

ŞEFFAF PLAKLAR HER VAKADA UYGULANIR MI?

Şeffaf hizalayıcılarla yapılabilecek diş hareketinin bir sınırı olduğu için her ortodonti vakası için maalesef uygun olmayabilmektedir. 

Bu tüp tedavinin sınırları günümüzde çok ciddi oranda genişlemiştir. 

Yine de  öncelikle doktor muayenesi sonucu uygunluğunuzun tespit edilmesi gerekmektedir.

Ugulamayı yapan hekimin plaklarla olan tecrübesi de çok önemlidir. 

Şeffaf hizalayıcıların yetersiz kaldığı durumlarda biraz modifikasyon ile kapsama alanını genişletebilir. 

Ortodontide kullanılar bir çok aksesuar aygıt mevcuttur. 

Ortodontist tecrübesine göre plaklar ile bu aygıtları birleştirilerek, farklı ugulama kulvarları yaratır ve tedavi edilmesi mümkün olmayan bir çok ortodontik düzensizlik tedavi edilebilen sınırlar içine alınmış olur.

Gözününde bulundurulması gereken çok önemli bir konu, aynı plaklar kullanılsa bile tedavi planlamasındaki farklılıklardan dolayıelde edilecek sonuç tamamen farklı olabilecektir.

Invisalign Şeffaf Plak ve Fiyatları için tıklayınız…

amacıy

Questıons from you

guest
135 Soru
Inline Feedbacks
View all comments
Hanife Kalleci
Hanife Kalleci

Merhaba hocam diş teli tedavisi görüyorum tellerim yakında çıkacak fakat 2 yan 1 ön dişimin arasında boşluk kaldı ortodonti uzmanım boşluklar kapanırsa kapanır yapabilecegim bişey yok dedi tedaviden sonraki şeffaf plaklar diş boşluklarını kapatirmi 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Normal tel ile kapanmıyorsa, şeffaf plak ile de kapanmayabilir.

Dilek 
Dilek 

Merhaba, ben şeffaf diş plağı taktırmak istiyorum. İki çene için de fiyatı öğrenebilir miyim? Teşekkürler. 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Dilek 

Merhaba, email olarak gönderiyoruz.

Çiğdem
Çiğdem

Ben de fiyat talebinde bulunmak istiyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Elif
Elif

Merhaba fiyat talebinde bulunmak istiyorum,teşekkürler.

Tuna 
Tuna 

Merhaba, yaklaşık 5-6 sene önce üst çene için ortodonti tedavisi gördüm ama dişlerim eski haline yavaştan dönmeye başladı. 28 yaşındayım ve tekrardan tel taktırmak da istemiyorum. Ayrıca çok da yüksek maliyetlere de karşılık veremem. Tam eski haline dönmeden farklı bir tedavi türü mümkün mü, ayrıca fiyatlar konusunda da bilgi almak istiyorum bu konuda. Üst çenemdeki eski halini alma durumu henüz başlangıçta ama ilerliyor gibi.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Tuna 

Merhaba, dişlerinizdeki oynamalar çok ufak ise ve tedavi sonrası doktorunuz dişlerinizin bozulmaması için şeffaf koruyucu plaklar verdiyse, bunları tekrardan kullanmayı deneyebilirsiniz. İlk başta ağzınıza uymayacaktır. Plakları çok zorlamadan tam oturmasa da takın. Zamanla plaklar dişlerinizi eski konumuna getirecek ve daha rahat oturacaktır. Daha sonra da lingual retainer yaptırabilirsiniz. Eğer böyle plaklarınız yoksa, tedavinizi yapan ortodontist ile bağlantıya geçebilirsiniz. Elinde tedaviniz bittiği zaman alınmış ölçüleriniz ve bu ölçüler ile yapılmış ortodontik modelleriniz varsa, bu modellere göre plaklar yapılarak, yukarıda söylediğim şekilde taktığınız taktirde düzelme olacaktır. Bu imkan da yoksa geriye ortodontik düzeltme tedavisi kalıyor. Bunun için ya yeniden kısa süreli bir kullanmanız gerekebilir. Tel istemiyorsanız, şeffaf plaklar ile de bu sorununuz halledilebilir. Hem invisalign fiyatları hem de diş teli fiyatları ile ilgili bilgiyi email adresinize gönderiyoruz.

Burak KARTAL
Burak KARTAL

Şeffaf plakların ücretini nedir ? Teşekkürler.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

bize verdiğiniz e-mail adresine fiyat aralığını gönderiyoruz.

Kerem
Kerem

Fiyat alabilirmiyim

Kerem
Kerem

Fiyat alamadım..tekrar buraya yonlendirdi

Zemzem
Zemzem

Merhabalar üst dişlerimde baya çarpıklık var daha önce metal diş teli için tedavi görmek istedim ne yazık ki doktorum bana dişlerim çürümeye meyilli olduğu için takmamı önermemişti şeffaf plak her hangi bir sorun yapar mı metal tel gibi eğerki öyle bir durum yoksa fiyat bilgisi alabilir miyim teşekkürler ☺️

Last edited 2 months ago by Zemzem
Sahin kaya
Sahin kaya

Merhaba benim dişlerimde fazla bir dağılma yok aslında ama ön dört dişlerimde ikisinde öne doğru çıkık olması ve araları açık olmasından rahatsız olmaktayım tedavi fiyatınızı alabilirmiyim teşekürler 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Sahin kaya

Merhaba, şeffaf plak ile ortodontik tedavi fiyatı hakkında genel bilgileri bize verdiğiniz e-mail adresine gönderiyoruz.

Birkan ÜTÜK
Birkan ÜTÜK

Merhaba, benim dişlerim sıralı bir şekilde abartılı bir dağınıklık yok sadece üst ön dişler hafif ileride dolayısıyla dudak kapanmıyor kapansa da 5-6 saniye fermuar açılır gibi açılıyor, mail adresime genel fiyat bilgisi paylaşmanızı rica ederim. Merak söz konusu.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, dişlerinizin konumundan dolayı dudaklarınızı kapatmakta zorlandığınızdan bahsetmişsiniz. Bunun çözümü tahmin ettiğinizden biraz daha karmaşık olabilir. Nasıl bir tedavi uygun olur belirlemek için fiziki bir klinik muayene gerekmektedir. Lakin, e-mail adresinize hem normal diş teli tedavi fiyatlarını hem de şeffaf diş plağı fiyatları ile ilgili genel bilgileri e-mail adresinize gönderiyoruz.

Neriman 
Neriman 

Merhaba şeffaf plakaların ortalama ücretleri nedir İstanbul dışından gelmek istiyorum da bütçemi ayarlamak açısından bilgilendirir misiniz? 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Neriman 

Şeffaf plak fiyatları hakkında bilgi almak istemişsiniz. Plaklarla tedavi diş teli tedavisini estetik olarak sıkıntılı bulanlar için oldukça iyi bir alternatif olmaktadır. Bu tedavilerde ilk önce tespit edilmesi gerek konu bu tip tedavinin sizin sıkıntınıza cevap olup olmayacağıdır. Şeffaf plaklarla tedavi sizin için uygunsa, burada birden fazla alternatif vardır. Biz kliniğimizde size mümkün olduğu kadar fazla seçenek sunmaya çalışmaktayız. Bunun neticesinde de fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Yönetmelikler burada bunları açıklamamıza engel teşkil etmektedir. Bize verdiğiniz e-mail adresine size genel fiyat bilgilerini gönderiyoruz.

çağla nur tapar
çağla nur tapar

Merhaba. Ben 2 sene diş teli tedavisi gördüm ve 21 ay önce çıktı. Dişlerimin arkasında tel var ve üst diş için plak da kullanıyorum. Dişlerimde yamukluk yoktu fakat aralık ve öne doğru çıkıklık vardı. 90 derece değil de öne doğru 120 derece gibi düşünebilirsiniz misal. Sorun çok büyük ölçüde düzeldi. Doktorum dişlerimin ağzıma tam sığmadığı için bu görüntünün sağlam dişlerimden çekmeden tamamen düzelemeyeceğini söylemişti. 20 lik dişlerimi çektirdikten sonra şeffaf plak tedavisi ile bu durum düzelebilir mi ya da görüntüsü hafifler mi?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba. 20 yaş dişleriniz çekildikten sonra minividalar yardımı ile bir miktar düzelme sağlanabilir.

Fatih Gülap
Fatih Gülap

merhabalar ankarada yaşıyorum muayenehanenize gelip görüşmem biraz zor ama alt ve üst dişlerime şeffaf plaklardan tedavi uygulanabiliyor ve bütçem açısından fiyat araştırması yapıyorum mail olarak ortalama bir fiyat gönderebilirseniz çok sevinirim

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, Invisalign fiyatlari ile ilgili bilgiyi e-mail adresinize gönderiyoruz.

Fatma Betül dönmez 
Fatma Betül dönmez 

merhabalar, dişlerimde yamukluk yok ama ön dişlerim hafif Aralık plak tedavisi uygulanır mi acaba 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, evet aralıklı dişler için plak tedavisi uygulanabilir.

Ayse Polat
Ayse Polat

Üst cenemde damağımda cıkan bir dis var. Sadece üst cenem icin Seffaf plak takarak tedavi etmek mümkün mü ? Fiyat bilgisi alabilir miyim ? 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Ayse Polat

Alt üst diş kapanışınız izin veriyorsa, tek çene olabilir. Invisalign fiyatlarını email olarak gönderiyoruz.

Hasan koçak
Hasan koçak

yaklaşık 3.5 yıl tel tedavi gördüm tellerim yeni çıktı alt ve üst çeneye içten tel taktılar ömür boyu kalacak dedi sizce dişlere bir zararı olur mu diş taşı oluşur mu bir diğer sorum şeffak plak sadece üst çeneme verdi alt çeneye de vermesi gerekmez mi eğer gerekirse hemen doktorum ile görüşeceğim yanıtınız benim için önemli şimdiden teşekkürler 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Eğer dişlerinize iyi bakarsanız, bir zararı olmaz. Normal diş ipi kullanamazsınız, ama Oral B nin Superfloss diş ipi var, onu kullanabilirsiniz. Ortodontistiniz nasıl kullanacağınızı gösterebilir. Eğer içten tel varsa, her zaman üzerine şeffaf plak verilmez. Eğer diş .ekimi yapılmadıysa, kaviste genişletme yapılmadıysa, verilmesine gerek olmayabilir.

Musa 
Musa 

Şeffaf plak ile diş çarpıklığımın için tedavi olmak istiyorum. Daha evvel görüştüğüm doktorlar uygun olduğunu söyledi şeffaf plak için. Yalnız pahalı geldi. Sizlerde bana fiyat verebilirseniz en azından bir aralık. Ben bir an önce başlamak istiyorum. 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Musa 

Anladığım kadarıyla kapsamlı bir tedavi ihtiyacınız var. Şeffaf plak fiyatları, tedavinin süresi ile bilikte çalışılan plak firması ile direk alakalıdır. Bu konuda bilgiyi, bize verdiğiniz e-mail adresine gönderiyoruz.

R. ÖZDEN
R. ÖZDEN

merhaba, benim ön dişimde yana doğru çarpıklık var. şeffaf plak uygun olur mu?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  R. ÖZDEN

Merhaba. Büyük bir ihtimalle uygun olacaktır.

Şeyda
Şeyda

Merhaba Ben 18 yaşındayım üst ve alt dişlerimin hepsi ayrı bu tedavi yöntemi uygulanabilirmi Fiyatla ilgili bilgi alabilirmiyim

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Şeyda

Uygulanmaması için bir neden yok. Mevcut ve 15 Haziran sonrası maliyetleri gönderiyoruz.

Gurkan Türksoy 
Gurkan Türksoy 

Merhabalar, Alt dişlerimde çarpıklıklar var, yaşım 59. 20 yaş dişlerim dışında eksik dişim yok, Düzelme şansı olabilir mi, bir de fiyatları işe ilgili Bilgi rica ediyorum 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Eğer dişleri çevreleyen kemik yapınızda bir sıkıntı yoksa, düzelebilir. Maliyet bilgisini email olarak gönderiyoruz.

Bahar atas
Bahar atas

Merhaba, ben daha önce tel tedavisi gördüm. Yalnız bir dişim yine yer değiştirdi. Sadece üst çene ve tek dis için yine tel taktırmak istemiyorum. Ust cene için plak ücreti nedir? Ona göre randevu alacağım.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Bahar atas

Eğer sadece bir dişinizde kayma olduysa, en az plak olan Invisalign Express size uygun olabilir. Bununla ilgili maliyet bilgisini email adresinize gönderiyoruz..

Görkem Yamak
Görkem Yamak

Merhaba, Dişlerimde genel olarak bir sorun yok ancak üst ön dişlerimde ve alt dişlerimde hafif yamukluklar söz konusu. Mail adresimde ortalama fiyat bilgisi paylaşabilirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim. 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, formu doldururken verdiğiniz e-mail adresine gönderiyoruz.

Nur Dogan
Nur Dogan

Merhaba, alt ve üst çenem birbirini karşılamıyor, bir de alt çenem daha geride. Bunun düzelmesi için şeffaf plak fiyatı nedir,mail atarak bilgi verebilir misiniz

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Nur Dogan

Merhaba, iskeletsel büyüme dönemini geçenlerde yani 14-16 yaşından büyüklerde alt çene, tel ya da plak tedavisi ile maalesef öne gelemez. Şiddetli bir gerilik varsa, biraz daha beklenip çene ameliyatı yani ortognatik cerrahi uygulanabilir. Bu demek değildir ki mutlaka ameliyat gereklidir. Alt çenesi üst çenesine göre geride olan bir çok kişi vardır. Normal ortodontik tedavi ile de yapılacaklar vardır. Bunun dışında, dişlerde eğrilikler varsa, bunun için şeffaf plak tedavisi uygulanabilir. Anladığım kadarıla aynı zamanda açık kapanışınız var. Yani alt ve üst keser dişlerinizi birbirine temas değmiyorlar. Bunun miktarı uygulanacak tedavi açısından önemlidir. 1-1.5 mm lik bir açıklık varsa ortodonti tek başına yeterli olabilir. Daha fazla ise yine ameliyat olasılığı düşünülebilir. Şeffaf plak fiyatları ile ilgili bilgiyi e-mail adresinize gönderiyoruz.

Melike Ayyildiz
Melike Ayyildiz

Merhabalar, problemim alt çenem dar ve üst damak yapıma göre daha geride bulunmakta. Asıl problemimin ortodontik mi yoksa çene operasyonu mu olduğunu öğrenmek istiyorum.ozellikle uykudan sonra sol kondil kemik kısmında neredeyse gözaltımdaki kemiğe kadar acı duymaktayim ve ağzımı mesela çok büyük açamıyorum artık neredeyse esneyemez duruma geldim. Bu problemim şeffaf plaklarla compherensive seviyede çözülebilir mi acaba?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, klinik muayene ve radyografik inceleme olmadan ameliyat ihtiyacınız var mı, yok mu karar vermek imkansızdır. Normal ortodontik tedavi ile dişleriniz hareket eder ama çenelerinizin konumu değişmez. Ağzınızı açmadaki kısıtlılık çene ekleminde problem yaşadığınızı gösterir. Sabahları duyduğunuz acı, geceleri dişlerini sıktığınızı gösterebilir. Bu da çene eklemindeki sıkıntıya neden oluyor olabilir. Tel tedavisi ya da Invisalign ile dişleriniz ve alt üst diş kapanışınız da bozukluk varsa düzeltir, fakat çene yapısına ikisinin de bir ekisi olmayacaktır.

Batın Zaman
Batın Zaman

Merhaba ,şeffaf plak fiyatı ve tedavi süresi hakkinda bilgi verebilir misiniz?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, Şeffaf plaklar ile tedavi, diğer ortodonti tedavilerinde olduğu gibi, yapılacak olan tedavi ile alakalıdır. 3-4 aylık tedavi de olabilir, 20-24 aylık da olabilir. Tedavi maliyeti de aynı şekilde çok değişkendir. Bize verdiğiniz e-mail adresine bizim uyguladığımız tedavilerin minimum ve maximum fiyatlarını gönderiyoruz. Tedavi sürecine gelince, ilk muayene ile plakların gelmesi arasında 2-3 hafta geçmektedir. Bu linkten de biraz daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Nihal
Nihal

Merhaba seffaf plak hakkında fıyat ve tahmını surec ıle alakalı bılgı rıca edebılır mıyım

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Nihal

Merhaba Invisalign fiyatları hakkında bize verdiğiniz e-mail adresine açıklama gönderdik. Tedavi süresi yapılacak olan tedavi ile alakalıdır. 3-4 ay da olabilir, 1.5-2 yıl da olabilir. Maliyetler de bu duruma göre şekillenir.

Şeyma
Şeyma

Merhaba benim üst ön dişlerim ayrık. Bu tedavi ile düzeltilen hastalar oldu mu ve fiyat hakkında Bilgi alabilir miyim, teşekkürler.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Şeyma

Ortodontik tedavi uygulamalarımızın hiç de küçümsenemeyecek kısmını aralıklı dişlerin kapatılması tutmaktadır. Burada aralık miktarı uygulanacak tel tedavisi açısından çok kritiktir. Şeffaf plaklarla tedavide de bu aralık miktarı çok önemlidir. Aralıklar aşırı büyük ise paralel bir şekilde plaklar ile dişleri kaydırmak zor olabilmektedir. Yan bölgelerde çok büyük sıkıntı yaratmazken, keser dişlerin paralel konumlandırılamaması estetik açıdan çok da güzel durmayabilir. Mevcut durum klinik olarak değerlendirildikten sonra, şeffaf hizalayıcılarla yapılacak tedavi ile elde edilecek sonuç tartışılmalıdır. Şeffaf plak fiyatları ile ilgili bilgileri yorum formuna yazdığınız e-mail adresine gönderiyoruz.

Özlem
Özlem

Merhabalar benim üst ve alt dişlerimde çapraşıklık var invsalink markasıyla görüştüm üygün olduğumu söylediler fakat pahalı geldi ivsalink fiyatları ortalama ne kadardır teşekkürler 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Özlem

Invisalign fiyatları konusunda size bilgi verebilmek için ne kapsamda bir tedaviye ihtiyacınız olduğunu bilmemiz gerekmekte ise de, bize verdiğiniz e-mail adresine fiyatlar hakkında bilgi gönderiyoruz.

Nida
Nida

Merhaba ben 1 yil ortodantik tedavi gordukten sonra doktorum yalniz üst dişlerime şeffaf plak verdi . Normalde alt ve üst çeneye verilmez mi

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Nida

Tedavi başını bilemiyorum ama evet normalde tedavi yapılan çenelere plak ya da lingual retainer, yani kalıcı içten tel yapılır.

beyza calgıc 
beyza calgıc 

Merhaba. Benim üst çene ön dişlerimde yamukluk var. Yan dönmüş gibi bir görüntü mevcut. Alt çenemde herhangi bir estetik sorunum yok. Bu tedavide sadece üst çene tedavisi herhangi bir sorun yaratabilir mi. Tek çene tedavisi önerir misiniz?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Biz kliniğimizde tek çene tedavilerini çok çok nadir yapıyoruz. Alt üst dişlerin tam oturabilmesi için normalde çift çene tedavi gerekli olmaktadır.

Selin a
Selin a

Orthera ile plak tedavimin son aşaması olan pekiştirme plağındayım ön dişimde çarpıklık şikayetiyle bu tedaviye başladım ama ön dişimde 1 mm lik gözle görülen diğer dişimden üste duruyor . Doktorum tedavimin bittiğinin sayılı plakların kullanıldığını söyleyip beni geçiştiriyor . Tekrar bir plak tedavinin maliyetinden söz ediyor . Benim bu durumda hakkım nedir. Bu kadar para verip karşılığını alamadım . 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Selin a

Doktotorunuz ile tedavi başında konuştuğunuz şartlar neyse, o geçerlidir.

Tuğba Atçeken
Tuğba Atçeken

Merhaba, ortodontist bir profesör tarafından yapılan muayene sonrasında 30 haftalık full paket bir şeffaf plak tedavisi uygun görüldü. Kullandıkları marka align sanırım. Sizden fiyat bilgisi alabilmem mümkün mü? 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, Invisalign Comprehensive maliyet bilgisini email olarak gönderiyoruz.

Ece Uçar
Ece Uçar

Merhaba, kolay gelsin. Benim ön dişlerimden bir tanesi yamuk. Acaba şeffaf plak tedavisi ile düzelir mi ve fiyatı ne kadar olur? Cevap verirseniz sevinirim. İyi günler 🙂

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Ece Uçar

Merhaba, yazdığınız durumun şeffaf plaklar ile düzelmemesi için bir neden olmadığını düşünüyorum. 2021 yılı şeffaf plak fiyatları hakkında bilgiyi email adresinize gönderiyoruz. Size Invisalign Lite’ın uygun olacağını düşünüyorum.

Hatice Özdemir
Hatice Özdemir

Merhabalar, ben şeffaf plak tedavisine başladım. Dördüncü ayım. Dişlerim sanki sallanıyormuş gibi hissediyorum. Bu normal mi? Ön dişlerimle özellikle bir şey yiyemiyorum. Korkuyorum da… 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Ortodontik tedavi sırasında dişlerin sallanması normaldir. Dişlerin etrafındaki kemik erimeden dişler hareket edemezler.

Tan Anıl Anda
Tan Anıl Anda

1-2 sene önce tel tedavisi tamamlandıktan sonra verilen plaklar şimdi dişlerin eğrilmesiyle birlikte doktora gidildiğinde o plakları tak düzelir dendi ve bu plaklar şu an dişlere olmuyor böyle bişey mümkün müdür?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Eğer bozulma çok fazla değilse evet işe yarayabilir. İlk günlerde plakları çok fazla zorlamadan, esnemelerine ve deforme olmalarına izin vermeden takın. Dişleriniz tel tedavisine yeni başlamış gibi ağrıyacaktır. Tabi plakları yemekler dışında gece gündüz kullanmanız gerekecektir. Zamanla plaklar yavaş yavaş daha iyi oturmaya başlayacaktır.

Necmiye Ezgi Horoz 
Necmiye Ezgi Horoz 

Merhaba benim üst çenemde köpek dişinden başlamak üzere 4 lü köprü var. Ön dişlerimden biri diğerinden daha önde ve önceden kırıldıkları için dolgu var iki ön dişimde de. Sadece ön dişlerimi aynı hizaya getirmek istiyorum bu mümkün müdür? Ve fiyat bilgisi alabilir miyim 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, mümkün olabilir. Maliyet bilgisini email olarak gönderiyoruz.

Hanife Kalleci
Hanife Kalleci

Merhaba hocam diş teli tedavisi görüyorum tellerim yakında çıkacak fakat 2 yan 1 ön dişimin arasında boşluk kaldı ortodonti uzmanım boşluklar kapanırsa kapanır yapabilecegim bişey yok dedi tedaviden sonraki şeffaf plaklar diş boşluklarını kapatirmi 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Normal tel ile kapanmıyorsa, şeffaf plak ile de kapanmayabilir.

Şeyda
Şeyda

Merhaba Ben 18 yaşındayım üst ve alt dişlerimin hepsi ayrı bu tedavi yöntemi uygulanabilirmi Fiyatla ilgili bilgi alabilirmiyim

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Şeyda

Uygulanmaması için bir neden yok. Mevcut ve 15 Haziran sonrası maliyetleri gönderiyoruz.

Gurkan Türksoy 
Gurkan Türksoy 

Merhabalar, Alt dişlerimde çarpıklıklar var, yaşım 59. 20 yaş dişlerim dışında eksik dişim yok, Düzelme şansı olabilir mi, bir de fiyatları işe ilgili Bilgi rica ediyorum 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Eğer dişleri çevreleyen kemik yapınızda bir sıkıntı yoksa, düzelebilir. Maliyet bilgisini email olarak gönderiyoruz.

Bahar atas
Bahar atas

Merhaba, ben daha önce tel tedavisi gördüm. Yalnız bir dişim yine yer değiştirdi. Sadece üst çene ve tek dis için yine tel taktırmak istemiyorum. Ust cene için plak ücreti nedir? Ona göre randevu alacağım.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Bahar atas

Eğer sadece bir dişinizde kayma olduysa, en az plak olan Invisalign Express size uygun olabilir. Bununla ilgili maliyet bilgisini email adresinize gönderiyoruz..

Pınar Aydın
Pınar Aydın

Merhabalr benim sadece ön dişim aralık şeffaf plak ile düzeltmek istiyorum muayne etmeden alsam bir problem arz edermi

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Muayene edip tedavi planlaması yapmadan, ölçülerini almadan, sizin dişlerinize uygun plak yapma imkanı yoktur.

Sude
Sude

Merhaba ben birşey sorucaktım 17 yaşındayım üst ön lateral dişim geriye doğru onu düzelttirmek istiyorum bu şeffaf plak ile ne kadar bir süreçte düzelir ?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Sude

Muayene etmeden birşey söylemek maalesef imkansız ama 6 aydan kısa bir süre de olamayacağını düşünüyorum.

Dilara
Dilara

Hocam benim ust dislerimde 8 tane zirconyum emax var tek tek takildi bunlar 1 sene oldu.. Yalniz on zirkonyum dan biri digerine dogru cok hafif hareket etti seffaf plak tedavisi olurmu yoksa baska bir tedavi sistemi varmi? Tskrler 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Dilara

Şeffaf plak tedavisi ile tedavi edilebileceğini düşünüyorum.

Muhammed Furkan AKSÜT
Muhammed Furkan AKSÜT

alt ve üst dişlerim olmak üzere toplamda 8 dişim eğri ve diş teli tedavisinden ziyade plak takmayı düşünüyorum. Şehir dışından gelmek istediğim için fiyat olarak kendimi ayarlamayı düşünüyorum. Ortalama bir fiyat verebilir misiniz? bir de ortalama tedavi süreci ne kadar sürer? Şimdiden teşekkür ederim.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, şeffafplak fiyatları ile alakalı bilgiyi email adresinize gönderiyoruz.

Nesrin Yivli
Nesrin Yivli

Merhaba.Ben diş plağı kullanmaya yeni başladım.Gece plağı.Merak ettiğim gece plağı bu kadar dar mı oluyor? Sanki dişlerim çatlayacak gibi hissediyorum.Bu normal midir? Kalıbın dar olma ihtimali olabilir mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, normalde yoktur. Eminin doktorunuz size plağı denetim kontrol etmiştir. Bu sorunuza ancak doktorunuz cevap verebilir.

Gizem emmi
Gizem emmi

Merhaba ben 4 yıl diş tel tedavis i gördüm ve 4 yıl sonra 1 yıl şeffaf plak kullandım.2 yıldan beri de kullanmıyorum şeffaf plak, dişlerim tekrar eskisi gibi olmaya başlayınca bugün tekrar şeffaf plak denedim fakat dişlerime oturmadı plak bunun için ne yapmam gerekiyor ? Fiyat öğrenebilir miyim ? 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Gizem emmi

Merhaba. Elinizdeki plakları zorlamadan, dişlerinize tam oturmasa da yemekler haricinde kullanın. Plakları zorlayarak oturtmaya çalışmayın. Zamanla plaklar oturmaya başlayacaktır. Başlarda dişlerinizde ağrı olması normaldir. Eğer dişlerinizdeki hareket çok fazla olduysa ve plaklar hiç bir şekilde ağzınızda durmuyorsa, maalesef işe yaramayabilir. Bu durumda yeniden tel ya da şeffaf plaklar ile tedavi gerekli olur.

Ebrar Atalar
Ebrar Atalar

Merhaba hocam.Benim 6 ay önce diş teli tedavim bitti doktorum bana plak verdi 6 ay 22 saat kulan sonraki 6 ayda sadece geceleri tak dedi ama galiba bunu kullansanda dişlerin geri geliyomuş bende onun için yarın dişçime gidip kalıcı içe tel taktırcam retainer yani.Ama bu teller kalici olacagi icin ilerde dislerimi falan temizletcegimde,beyazlatma işlemi yaptırcağımda yada dolgu yaptırcağımda sorun çıkarmı?

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, temizletme ve beyazlatma için çıkarılmasına gerek yoktur. Dolgu ihtiyacınız olursa çıkartılabilir.

Semih Akin
Semih Akin

Eşim 53 yaşında dişlerinin arasında boşluk var çoğu zaman yemek artıkları aralarda kalıyor aynı zamanda estetik olarak dişlerinin güzel görünmediğni düşünüyor şeffaf plak tedavisi nasıl oluyor . Tedavi süreci nasıl gelişiyor bilgi verirmisiniz .aynı zamanda ekonomik olarak neye mal olur 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Semih Akin

Merhaba şeffaf plakların uygulaması ile alakalı sorularınızın cevapları internet sitemizde değişik sayfalarda mevcut. MAliyetler ile ilgili bilgiyi email adresinize gönderiyoruz.

Tuba ozkan
Tuba ozkan

Merhaba ben 2 aydir seffaf plak(invisalign) tedavisi goruyorum 30 yasindayim. Dislerimde diseti cekilmesi basladi sanki ozellikle alt ve ust on dislerimin bittigi yerlerin biraz daha altina inmis disetlerim. Bu ortodonti tedavisinde normalmi ve dis etlerim seffaflasmis sanki icindeki kokleri goruyorum. Birazda kopek disimin uzeri aciyor oda acilmis biraz

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Tuba ozkan

Uzun dönem süren ve kemik içinde ön arka yönde fazla hareket eden dişlerde diş eti çekilmesi olabilir. fFakat 2 ay gibi, ortodontik tedavi için çok kısa bir süre içinde böyle bir durum olması pek olası değildir.

Dilek aydın
Dilek aydın

Merhaba 32 yaşındayım ön alt ve üst çenede 20 ilk dişlerden dolayı ön dişlerde kayma var fiyat bilgisi alabilir miyim şeffaf plak için

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Şeffaf plaklar fiyatları hakkında bilgiyi e-mail adresinize gönderiyoruz.

Ahmed Yasin 
Ahmed Yasin 

Hocam şeffaf plak ve tel tedavilerinin fiyat aralığını e mail adresime atar mısınzı ? Teşekkürler 

Semanur Özgöz
Semanur Özgöz

Merhabalar hocam ben 25 yaşındayım. Üst ön dişlerimde eşit olarak aralıklar mevcut ve üst çene alt çeneye göre önde yani üst dişler alt dişleri örtüyor. Tel taktırmak istemiyorum ama herhalde ortodontik tedavi gerekiyor. Kaplama ya da kestirme okuduğum makalelerde çok önerilmiyor. Lütfen yardımcı olun hocam çok kararsızım teli rahatsızlık verir diye taktırmak istemiyorum ilginiz için teşekkür ederim,İyi çalışmalar dilerim.

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Hiçbir şey insanın kendi dişlerinin yerini tutmaz. En mantıklı olan ortodontik tedavidir. Belki şeffaf plaklar ile tedavi uygulanabilir. Tel takılmamış olur. 

Semiha Baykaldı
Semiha Baykaldı

Merhaba, 55 yaşındayım.Şeffaf plaklar bu yaştakiler için uygun mudur? Dişlerim ayrık olduğu için düşünmüştüm. 2021 fiyatları ile ilgili bilgiyi de rica ediyorum. Teşekkürler..

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt

Merhaba, kemik yapınız uygun olduğu taktirde tabiki Invisalign tedavisi ya da herhangi bir çeşit ortodontik tedavi uygulanabilir.

Gül
Gül

Şeffaf plak tedavisinin fiyatlarını öğremebilir miyim 

Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Dr. Ibrahim Cem Ozkurt
Cevap  Gül

Şeffaf plaklar ile tedavi 2021 fiyatları ile ilgili bilgiyi e-mail adresinize gönderiyoruz.